Microsoft kilka razy do roku wypuszcza duże aktualizacje, które oprócz naprawy błędów wprowadzają do systemu nowe funkcje. Czasami jednak Windows Update nie potrafi znaleźć aktualizacji nawet parę miesięcy po jej publikacji. Istnieją jednak sposoby na jej ręczną instalację.
Instalowanie aktualizacji zaraz po jej wypuszczeniu przez Microsoft może być złym pomysłem. Na przykład jesienna aktualizacja z października 2018 roku mogła prowadzić do utraty danych.
Jeśli od publikacji aktualizacji minęło sporo czasu, a Windows Update nadal twierdzi, że urządzenie jest aktualne to można skorzystać z oficjalnego asystenta aktualizacji. Można je pobrać bezpośrednio ze strony Microsoftu. Podczas jego uruchomienia należy zgodzić się na nadanie mu dodatkowych uprawnień.
Na samym początku sprawdzona zostanie dostępność aktualizacji oraz aktualna wersja systemu. Po jej pomyślnym przebiegu pozostaje kliknąć przycisk Aktualizuj teraz.
Drugim krokiem jest sprawdzenie niezbędnych parametrów komputera. Jeżeli wszystko będzie jak należy pobieranie rozpocznie się automatycznie w ciągu kilkunastu sekund lub po kliknięciu przycisku Dalej.
Przedostatni krok, czyli pobranie plików instalatora, zwykle trwa najdłużej i w dużej mierze zależy od przepustowości łącza internetowego. Na tym etapie od użytkownika nie jest wymagana żadna akcja.
Na samym końcu wyświetlone zostanie podsumowanie oraz ilość czasu pozostała do restartu komputera i rozpoczęcia procesu aktualizacji. Jeżeli ów proces można rozpocząć już teraz to pozostaje kliknąć przycisk Uruchom ponownie teraz.
Skomentuj