Jak naprawić błąd nieprawidłowa wartość dla rejestru w aplikacji Zdjęcia

Aplikacja Zdjęcia dostępna w Windows 10 ma denerwującą cechę do psucia się i wyświetlania komunikatu nieprawidłowa wartość dla rejestru. Na szczęście problem można rozwiązać na kilka sposobów.

Pierwszy z nich to wykorzystanie opcji naprawy wbudowanej w system Windows, niestety może on nie działać w przypadku nieaktualizowanej wersji systemu. Drugi to wykorzystanie poleceń dostępnych w PowerShellu, który powinien zadziałać z każdą wersją Windows 10.

Naprawa z pośrednictwem Aplikacje i funkcje

Wpierw trzeba uruchomić aplikację Ustawienia. Najprościej można to zrobić otwierając Menu start i klikając ikonę kółka zębatego po jego lewej stronie. Alternatywnie można skorzystać ze skrótu klawiaturowego win + i.

Następnie na liście trzeba wybrać opcję Aplikacje i na liście odszukać pozycję Zdjęcia Microsoft. Później kliknięciem trzeba ją zaznaczyć oraz kliknąć tekst Opcje zaawansowane jaki się wówczas pojawi.

Teraz dostępnych będzie kilka opcji. Najlepiej zacząć od kliknięcia przycisku Napraw która zachowa aktualne ustawienia aplikacji. Gdyby opcja ta nie przyniosła pożądanego efektu trzeba będzie wybrać Resetuj.

Naprawa z użyciem PowerShella

Sprowadza się ono do usunięcia, a następnie ponownej instalacji, programu Zdjęcia. Jest to możliwe za pomocą PowerShella, którego trzeba koniecznie uruchomić z uprawnieniami administratora.

Usunięcie można wykonać za pomocą polecenia Get-AppxPackage -AllUsers -Name Microsoft.Windows.Photos | Remove-AppxPackage.

Ponowna jej instalacja sprowadza się do komendy Get-AppxPackage -AllUsers -Name Microsoft.Windows.Photos | Foreach { Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml" }.

PS C:\> Get-AppxPackage -AllUsers -Name Microsoft.Windows.Photos | Remove-AppxPackage
PS C:\> Get-AppxPackage -AllUsers -Name Microsoft.Windows.Photos | Foreach { Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml" }