Jak usunąć spamowe zaproszenia w kalendarzu iCloud

Jedną z technik wykorzystywanych przez spamerów jest wysyłanie zaproszeń na wydarzenia które iOS automatycznie umieszcza w kalendarzu. Zatem konieczne jest zablokowanie automatycznego tworzenia wydarzeń oraz ich usunięcie w sposób który nie poinformuje spamera, że konto jest używane.

Wyłączenie automatycznego dodawania wydarzeń

Aby to zrobić w pierwszej kolejności należy zalogować się na swoje konto iCloud i przejść do aplikacji Calendar. Następnie trzeba kliknąć ikonkę kółka zębatego znajdującą się w lewym-dolnym rogu strony i wybrać pozycję Preferences….

Wyświetlone zostanie okienko w którym trzeba przejść do zakładki Advanced i w sekcji InvitationsReceive event invitations as zaznaczyć opcję Email to: jakiś@email.com.

Wyłączenie automatycznego tworzenia wydarzenia w kalendarzu

Po tej zmianie iOS zamiast przetwarzać zaproszenie pozostawi je w formie emaila który potem można usunąć.

Skasowanie istniejących zaproszeń

Domyślnie w aplikacji kalendarz nie można skasować wydarzenia którego autorem jest ktoś inny. Można co prawda skorzystać z opcji Decline, ale da to sygnał spamerom, że konto jest używane.

Aby temu zaradzić wystarczy utworzyć nowy kalendarz o dowolnej nazwie, przenieść do niego wszystkie istniejące spamowe wydarzenia i na koniec skasować cały kalendarz. Ta operacja może być przeprowadzona za pośrednictwem iPhone, iPada lub Maców; użycie interfejsu webowego iCloud nie ma takiej funkcji.