Jak w iOS automatycznie wyciszać połączenia od nieznanych osób

Począwszy od wersji 13 iOS wprowadza możliwość automatycznego wyciszania połączeń od nieznanych osób. Jest ona szczególnie przydatna w dobie nachalnych telemarketerów oraz automatycznych systemów wywołujących. Osoby ceniące sobie święty spokój także mogą uznać ją za przydatną i wartą włączenia.

Przed włączeniem tej opcji warto upewnić się, że numery telefonów najważniejszych, w tym szefa, i najbliższych osób są zapisane w książce kontaktów. Inaczej bardzo łatwo przegapić bardzo ważne połączenie.

Aby włączyć funkcję automatycznego wyciszania połączeń od nieznanych osób wystarczy uruchomić aplikację Ustawienia, odszukać i wybrać pozycję Telefon oraz włączyć opcję Wyciszaj od nieznanych widoczną u dołu listy.

Dokładniejszy opis działania

Po włączeniu tej opcji wszystkie połączenia od nieznanych osób będą automatycznie przekierowywane do poczty głosowej, a ich numery trafią na listę ostatnich połączeń przychodzących. W ten sposób można wygodnie sprawdzić kto ostatnio dzwonił.

Telefon zadzwoni gdy połączenie jest z numeru który:

  • Należy do któregoś z kontaktów zapisanych w telefonie.
  • Jest na liście ostatnich połączeń wychodzących.
  • Wysyłano na niego wiadomość tekstową.
  • Był przesłany w wiadomości e-mail.

Po wykonaniu połączenia na telefon alarmowy funkcja ta zostanie automatycznie wyłączona na 24 godziny, aby w razie potrzeby odpowiednie służby mogły na niego oddzwonić.