Jak wrócić do starej wersji Skype

Nowa, całkowicie przebudowana wersja Skype nie wszystkim przypadła do gustu a zaawansowani użytkownicy narzekają na małe możliwości konfiguracji oraz zawodność. Można jednak dość łatwo powrócić do klasycznej wersji programu.

Niestety klasyczna wersja Skype zniknęła na dobre ze strony pobierania. Przemyślana, dobrze uargumentowana opinia przesłana do Microsoftu, tłumacząca czemu klasyczna wersja powinna być przywrócona może sporo zdziałać. Informacje kontaktowe podane są na stronie Microsoftu.

W pierwszej kolejności dobrze jest odinstalować poprzednią wersję Skype aby uniknąć konfliktów i zamieszania.

Następnie należy otworzyć stronę pobierania Skype i kliknąć niewielką strzałkę w prawej części przycisku Pobierz Skype’a dla Windowsa. Wyświetlone zostanie menu wyboru w którym wystarczy wskazać ostatnią pozycję czyli Pobierz klasyczną wersję Skype’a.

Strona umożliwiająca pobranie klasycznej wersji Skype

21 komentarzy do wpisu “Jak wrócić do starej wersji Skype

 1. Barbara / Odpowiedz

  Nie podoba mi się nowa wersja SKYPA i chciałam wrócić do starej wersji .bardzo proszę o pomoc .Z góry bardzo dziękuję

 2. Karol / Odpowiedz

  też mam problem z tym skype i chce wrócić do poprzedniego bo ten nie nadaje się do niczego i chce moje kontakty odzyskać?

 3. Tadeusz / Odpowiedz

  Panie Radku.Ten sposób już nie działa(przynajmniej u mnie).Nie wyskakuje już „klasyczna wersja Skype”.Gdzieś czytalem,że prawdopodobnie z oficjalnej strony już nie można wrócić wersji 83 itd

  1. Radek Autor / Odpowiedz

   Jakiś czas temu Microsoft przywrócił możliwość pobrania klasycznej wersji Skype. Warto sprawdzić jeszcze raz.

 4. Ania / Odpowiedz

  Niestety nie ma już możliwości wyboru klasycznej wersji. Jest gdzieś dostępna poza oficjalną stroną skype?

 5. Jan / Odpowiedz

  To co obserwujemy w ostatnich latach, czyli coraz gorsze, bardziej pojarane oprogramowanie, zmiany na gorsze jak natrętne niechciane aktualizacje Windows 10, i inne kretyńskie „zmiany” to element marksistowskiej rewolucji kulturowej. Ma być coraz dziwniej, głupiej ale… „postępowo”!

 6. Bartek / Odpowiedz

  Dlaczego jak coś nowego wprowadza ktoś -to musi być zawsze gorszę od poprzedniej wersji >!!!!!!!!!!!!!! Tak jest z Windows 10 a teraz -Skype.

 7. iza / Odpowiedz

  Nie ma już opcji pobrania klasycznej wersji, a nowy Skype jest absolutnie beznadziejny – brakuje mu istotnych ustawień i funkcjonalności, a do tego wygląda, jakby został zrobiony 20 lat temu :(

 8. Marta / Odpowiedz

  mam inny problem. Pobralam skypa, nie moglam uruchomic z kontem,ktore posiadam, musialam utworzyc nowe konto na ten sam mail, na ktorym mialam juz skype. Nie mam jednak kontaktow. Prosze o pomoc

 9. Barbara / Odpowiedz

  „Nowa” wersja skype’a to jakiś koszmar! Jak można coś tak niedopracowanego wciskać jako aktualizację. Pojawiły jakieś przypadkowe kontakty, praktycznie NIE JEST MOŻLIWE zarządzanie kontaktami i konfiguracja wg potrzeb użytkownika. Jak długo jeszcze będziemy uszczęśliwiani na siłę takim bublem?

 10. Adam / Odpowiedz

  Microsoft to taki rak softwarowy. Wszystko co kupi albo przejmie doprowadza do śmierci. Skype to kolejny tego przykład. Zepsuli doszczętnie świetną apkę.

 11. Maio / Odpowiedz

  No to popsuto Skypa raz a dobrze,bo ta „nowa wersja” jest zwyczjnie gó..no warta,to tak delikatnie,bo chce się rzec coś bardziej dosadnego, Popsutu fajną aplikację i to tak nieudolnie,że nie wiadomo co tam do czego służy..beznadziejnie idiotyczny ten nowy Skype.

 12. usa / Odpowiedz

  popieram słowa krytyki Skype i jego wydawcy . już usunąłem z mojego komputera ten program , mam dość ciągłych problemów po ich aktualizacjach

 13. Małgorzata / Odpowiedz

  Rezygnuję ostatecznie z tego „nowego bubla” bo nie mam już sił do kolejnych prób skorzystania z tej aplikacji.

Skomentuj