Jak w Windows 10 dodać użytkownika bez tworzenia konta Microsoft

Zakładanie nowych kont użytkowników w Windows 10 jest nieco bardziej skomplikowane niż w poprzednich wersjach systemu. Nie da się tego w całości zrobić za pomocą panelu sterowania i trzeba się nieco naklikać aby uniknąć tworzenia konta Microsoft.

W pierwszej kolejności należy uruchomić aplikację Ustawienia, wybrać pozycję Konta oraz Rodzina i inne osoby na pasku bocznym.

Następnie trzeba kliknąć Dodaj kogoś innego do tego urządzenia co wyświetli kreatora nowego użytkownika oraz wybrać Nie mam informacji logowania tej osoby a później Dodaj użytkownika bez konta Microsoft.

W końcu zostanie wyświetlone okno umożliwiające utworzenia lokalnego konta w którym wystarczy podać nazwę użytkownika, hasło i wskazówkę do niego. Po wpisaniu poprawnych danych i kliknięciu przycisku Dalej okno kreatora powinno automatycznie zostać zamknięte.

Trzeba się sporo nagimnastykować by dodać nowego użytkownika bez konta Microsoft w Windows 10

Utworzone właśnie konto zostanie wyświetlone na liście w oknie aplikacji. Gdyby konieczne było nadanie mu uprawnień administratora trzeba zaznaczyć je oraz kliknąć przycisk Zmień typ konta.

Wyświetli to jeszcze jedno okienko, gdzie za pomocą listy rozwijanej wystarczy zmienić Użytkownik standardowy na Administrator oraz kliknąć przycisk OK.